Asistent trenéra: Pavel Máj 777 566 583 DSC08334.JPG, 10kB
Hrající asistent: Tomáš Majer 724 560 716
Masérka Barbora Sluková 737 452 423
slukova.b@seznam.cz
DSC05126.JPG, 14kB
Masérka Markéta Šollová 601 354 370 DSC09427B.JPG, 27kB

Divize A – soutěžní ročník 2018/2019 - jak daleko to máme k našim soupeřům. (PDF)

17.9.2018

Ve znamení pětek. Pátá výhra v řadě a pět branek v berounské síti!

Jako lídr divizní skupiny A jsme byli před zápasem s Berounem, který z pěti předchozích zápasů vyválčil šest bodů, jasným favoritem. V průběhu zápasu se papírové předpoklady potvrdily, v sítí Středočechů nakonec skončilo pět přesných zásahů a naši hráči tak pokračují v úspěšném startu do soutěže.

Do první slibné šance se však dostali po závaru v našem vápně Berounští. Do vyplavaného míče se opřel jeden z hostů, nicméně náš Jungr byl u přední tyče připravený a sbalil jej do koše. O pár chvil později se už sám na branku hnal Horák, nicméně pomezní odmával, a následně i hlavní odpískal ofsajd. V desáté minutě na sebe na dlouhou dobu naposledy upozornili hosté, jmenovitě Počta. Jeho střela z třiceti metrů však skončila těsně mimo tři tyče, podobně jako Vosického střela z patnácté minuty, která skončila pár decimetrů nad břevnem. Od tohoto okamžiku však převzali otěže zápasu do svých rukou naši hráči. Tlak vyústil ve dvacáté šesté minutě v nakrátko rozehraný rohový kop, po kterém se zpoza vápna prosadil Zahálka přízemní střelou k tyči – 1:0. Za šest minut již bylo skóre o dvě branky. Fotbalovou parádu předvedl Čácha, který v dobrých pětadvaceti metrech od branky odebral míč berounským obráncům, nijak se nerozpakoval, napálil míč na bránu a nádhernou pumelicí nedal brankáři šanci – 2:0. O čtyři minuty později přišlo další navýšení náskoku, kdy Zahálka vysunul kolmicí za beky Frice a ten sám před brankářem Šebkem a po zemi jej překonal – 3:0. Ani to však nebylo do poločasové přestávky vše. Pět minut před koncem řádné hrací době utekl po lajně Čácha, poslal centr do vápna, kde byl úplně volný Zahálka a šancí nepohrdl – 4:0. ¬A tak naši skalní již před půlí vyvolávali svůj pokřik: „bůra, bůra,bůra…“. Před odchodem do kabin jim však naši hráči přání nesplnili, nicméně svým výkonem všechny domácí příznivce potěšili.

V druhé půli přišel mírný úpadek fotbalové kvality a hlavně entuziasmu z naší strany. Obě mužstva se v úvodních minutách druhé půle prezentovali tak, že šli utkání pouze dohrát. Z letargie vytáhl diváky v šedesáté minutě Zahálka, který mohl po centru do vápna zkompletovat hattrick, nicméně jeho střele k tyči chyběla razance. Brankář Šebek tedy míč bez větších potíží chytil. O čtyři minuty později byl v ložené šanci střídající Štefan, ale jeho hlavičku fantasticky vyškrábl brankář Šebek na roh. Z rohu hlavičkoval nebezpečně Vosický, střela byla zablokovaná a z následné dorážky napálil Zahálka tyč. K oživení hry došlo při nástupu střídajícího Pavlaty na hřiště, nicméně ani on se nedokázal prosadit. A to mu Zahálka nabídl přihrávkou tutovku, Pavlata však v souboji jeden na jednoho s brankářem hostí neuspěl a míč napálil přímo do něj. Pátý gól tedy přišel o něco později, než se většina admiráckého publika domnívala. Po faulu na Kureka odpískal rozhodčí pokutový kop, ke kterému se postavil Zahálka a střelou do opačného směru, než berounský brankář skákal, tak zkompletoval svůj hattrick – 5:0. Jde již o devátý gól Štěpána Zahálky v tomto soutěžním ročníku divize. Kdo by to býval řekl po jeho dvou brankách v minulém ročníku soutěže, a zároveň červené kartě v letošním úvodním kole! A mohl již být na desáté brance, nicméně jeho střelu k tyči z přímého kopu vytáhl solidně chytající brankář hostů. Zápas tedy skončil naší výhrou 5:0 a hráči stále prokazují dobrou formu.

Snad jí příště potvrdí na hřišti Soběslavi a následně za dva týdny doma s Dobříší. Po šestém kole vedeme tabulku se ziskem šestnácti bodů, tři body před dvojící Čížová a Sedlčany.

O.CH

Hodnocení trenéra Františka Peřiny.

FK Admira Praha – ČLU Beroun 5:0 (4:0)

Admira: Jungr – Herc, Čízek, Vosický, Horák – Kurek, Martinic, Čácha, Fingerhut, Fric – Zahálka

Střídali: Majer, Pavlata, Štefan, Šimek

Branky: 3x Zahálka, Čácha, Fric

9.9.2018

Tři body z jihu Čech za povedený první poločas
FK Jindřichův Hradec 1910 – FK Admira Praha 2:3 (1:3)

Z jihu Čech jsme chtěli přivézt tři body a povedlo se. A to za povedený první poločas, kdy jsme nastříleli tři góly – trefili se postupně v 15. minutě Fric (jeho první gól v této sezóně), ve 26. minutě Kurek a ve 39. minutě zatím nejlepší střelec Admiry Zahálka. Chybou bylo, že jsme nechali domácí „do šatny“ snížit ve 45. minutě Tomanem, který se dostal před naše stopery a skóroval.

Ve druhé půli odhodil nováček Divize A ostych a respekt před lídrem tabulky, začal tlačit a v 65. minutě Votavou snížil na 2:3. Do konce zápasu pak to byly nervy, Jihočeši zlobili, ale těsnou výhru jsme už udrželi. Udrželi jsme tak i průběžné prvenství v tabulce.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Do utkání jsme vstoupili aktivně, postupně jsme ovládali hru a vytvářeli si příležitosti, které jsme také zúročili v tříbrankové vedení. Nutno podotknout, že nám k nim svými chybami dopomohl brankář soupeře. První poločas jsme tedy odehráli velmi slušně, až na zkrat v poslední minutě, kdy jsme se dopustili opět tří chyb v pěti sekundách a dovolili soupeři snížit na 3:1. O poločase jsem právě tuto nekoncentrovanost hráčům důrazně vytýkal a věděl jsem, proč. Fotbalové zákonitosti v takových případech fungují naprosto přesně a ani tentokrát tomu, bohužel, nebylo jinak.

Soupeře vstřelený gól posadil do sedla a nás naopak znervózněl natolik, že jsme ve druhém poločase zcela vypadli z role a přenechali iniciativu soupeři. Ztratili jsme střed hřiště, dopouštěli jsme se chyb v improvizované obraně, ve které chyběl Vosický a od 12. minuty také zraněný Komínek. Dělali jsme spoustu individuálních a taktických chyb a měli jsme také velmi špatný pohyb, čehož soupeř využil ke vstřelení druhé branky. Jeho hráči otevřeli hru a snažili se o vyrovnání. To vytvářelo prostor pro naše brejkové situace, které jsme však velmi špatně řešili a nedokázali jsme z nich zápas definitivně rozhodnout. Nakonec jsme tři body uhájili díky prvnímu poločasu, druhý jsme odehráli velmi špatně.“

Admira: Jungr – Čížek, Sázel, Komínek (12. Hájek), Horák – Čácha (78. Fingerhut), Fric (65. Pavlata), Kurek, Panýrek (55. Štefan) – Zahálka.

1 – Fric (0 + 1), Mošna (1 + 0).

Příště: Admira – ČLU Beroun (opět nováček Divize A), neděle 16. 9., výkop 10.15.

3.9.2018

Sedmdesát minut solidního fotbalu, tři body a první místo
FK Admira Praha – FK Hořovicko 2:1 (1:0)

Středočechům z Berounska start do sezóny nevyšel a prohráli i ve 4. kole v Kobylisích. Padesát minut hráli o deseti bez vyloučeného Novotného, jenže místo aby si odvezli výraznou porážku, nakonec snížili z penalty na 2:1 a dokonce bojovali o remízu. Naštěstí pro nás neúspěšně.

Sotva se Hořovicko na našem mokrém, po dešti podmáčeném trávníku rozkoukalo, už jsme vedli. Po Panýrkově centru zprava se trefil Kurek – 1:0. Pak trochu zazlobili hosté, ve 20. minutě se ozval hostující Novotný, který vyprášil gólmanu Jungrovi rukavice. Územní převahu však měli admiráci, ve 31. minutě v závaru před brankou hostí padl k zemi Zahálka, ale faul se nepískal. Domácí dál tlačili, ve 38. minutě vypálil Panýek, brankář Hořovicka Bébr míč vyrazil zpět k jeho kopačkám, Panýrek z dorážky však pouze rozezněl drátěný plot nad břevnem. Ve 41. minutě neudržel hostující Novotný nervy na uzdě, v přerušené hře si vysloužil už druhou ŽK (tedy ČK) a musel do šatny. Před přestávkou ještě znovu Panýrek zkusil prostřelit gólmana Bébra, ale vytěžil jen roh a z něj už nic.

Druhý poločase začali Středočeši nečekanou šancí, po rozehraném přímém kopu se ocitl v dobré pozici Klimeš, ovšem minul těsně tyčku. Naopak v 52. minutě se po rohu tlačili do střeleckých pozic Martinic a pak Vosický, jenže jeden ze zadáků soupeře před brankovou lajnou doslova zasedl míč. Admira dál tlačila, svou šanci po Zahálkově přihrávce neproměnil Štefan. V 72. minutě přišel krásný moment. Zahálka vypálil falšovanou ránu a míč se snesl nádherně, nechytatelně do šibenice – 2:0. Tento moment admiráky nakopl a Pavlata a potom i Kurek měli dobré chvilky před brankou hostí, oba však vychytal Bébr. Leč překvapivě to bylo Hořovicko, které i v deseti ovládlo konec zápasu. V 83. minutě zamířil po přihrávce Bělohlávka Klimeš nad břevno, o minutu později střílel Bělohlávek těsně vedle. A to nebylo všechno. V 85. minutě se nedomluvili admiráci gólman Jungr se zadákem Čížkem, v nouzi přišel Jungrův faul ve vápně a hostující Kopáč kopl míč z penalty do branky – 2:1. Poslední nadějnou akci předvedla v samém závěru Admira. Po Pavlatově přihrávce ale Kurek pálil nad. To bylo vše, vybojovali jsme tři body a posunuli jsme se do čela tabulky Divize A.

Admira: Jungr – Čížek, Komínek, Vosický, Horák – Martinic (77. Sázel) – Panýrek (80. Pelikán), Čácha (90. Turák), Zahálka, Štefan (61. Pavlata) – Kurek.

Branky: 5. Kurek – 1:0, 72. Zahálka – 2:0, 85. Kopáč z penalty – 2:1.

1 - Mošna (1 + 0).

Příště: FK Jindřichův Hradec 1910 – Admira, 8. 9., výkop 10.30.

29.8.2018

MOL Cup: Svátek fotbalu – přijeli ligoví skláři
FK Admira Praha – FK Teplice 0:6 (0:3)

Začněme skvělou návštěvou – na prvoligové Severočechy přišlo a přijelo skoro 750 diváků. Takový nápor na naši tribunu, ochozy, restauraci i prodejní stánek už léta nepamatujeme. Bez zraněného Jirky Mošny postavil trenér František Peřina proti vysokému favoritovi tuto admiráckou sestavu: Jungr – Čížek, Komínek, Vosický, Horák – Martinic (50. Sázel) – Štefan (46. Michálek), Čácha, Kurek, Panýrek (69. Pavlata), Kurek – Zahálka.

Sestava Teplic: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Krob - Král, Kučera (57. Trubač) - Moulis (60. Hyčka), Hora, Žitný (64. Shejbal) - Červenka.

Pár postřehů: naši mladíci Čížek, Panýrek a Pavlata ještě nedávno kopali druhou dorosteneckou ligu či přebor Prahy, a teď se proti nim postavili ligoví profíci. Zhruba 25 minut jsme s nimi hráli takřka vyrovnanou partii. Všechno zlomil první gól Moulise z přímého kopu, pak už byly Teplice viditelně lepší. I když – ve druhé půli zvolnily a iniciativu nechaly Admiře. V 65. minutě Kobylisy viděly ukázku admirácké šikovnosti. Zahálka předvedl proti ligistům vzorovou „zidanovku“ a vzápětí pálil Kurek nádherně do břevna. Škoda, aspoň gól jsme si zasloužili. A ještě poznámka – přes šest inkasovaných gólů zachytal znamenitě Jungr v naší svatyni. Teplice si postup do 3. kola zasloužily a my jim v něm přejeme hodně zdaru.

Branky: 28. Moulis, 30. Žitný, 45. Jeřábek, 46. Červenka, 53. a 81. Hora.

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Černý. ŽK: 1:0 (Vosický).

Hodnocení trenéra Peřiny:

Teplice dnes vstoupily do MOL Cupu v jeho druhém kole na hřišti Admiry Praha, trenér Daniel Šmejkal nechal odpočívat kapitána Admir Ljevakoviče, po střevní chřipce do zápasu nezasáhl ani David Vaněček. I přes tyto absence však žlutomodří zvládli utkání bez problémů a připsali si suverénní postup do dalších bojů. V úvodu sice bojovná Admira dokázala hrozit, ale po pětadvaceti minutách nejprve trefil Kučera z přímého kopu břevno a vzápětí další přímý kop krásně přes zeď zakroutil do branky Moulis. O dvě minuty později pak poslal do sítě z hranice vápna odražený míč Patrik Žitný a bylo to 2:0. Na konci první půle a na začátků té druhé došlo k definitivnímu rozhodnutí utkání. Na konci prvního poločasu se prosadil hlavou Jeřábek a na začátku toho druhého rychle skóroval Červenka. Když navíc v 53. minutě přidal pátou branku Hora, tak už se utkání v podstatě jen v poklidu dohrávalo. I přesto pak Hora přidal ještě deset minut před koncem dokonce šestou branku.

27.8.2018

Druhá výhra v řadě a rázem jsme v tabulce druzí!
FK Admira Praha – FC MAS Táborsko B 4:1 (3:0)

Nováček Divize A z jižních Čech, který má své domácí prostředí v Sezimově Ústí na Soukeníku, přijel posílen o Berešíka a Březinu z kádru druholigového A-týmu. Oba byli na hřišti náležitě vidět, ale ostatní mladíci v táborských dresech, aspoň v první půli, měli z našeho mužstva zřejmě značný respekt. O to větší, že už ve 3. minutě se gólově z vápna tečovanou střelou prosadil Zahálka – 1:0. Jihočeši toho moc nepředváděli, za zmínku stojí jen přímý kop Březiny zahraný těsně vedle tyče. Admira tlačila, Mošnovi neuznal sudí Šob gól pro faul na Březinu, Zahálka napálil míč vyražený gólmanem Marešem vysoko nad břevno.

Podruhé se skóre měnilo ve 22. minutě, když Mošna zprava našel před brankou Kureka a ten přes nedůrazného beka Větrovského protlačil míč do sítě – 2:0. A Admira dál kralovala, hned za minutu pálil Čácha těsně vedle tyče. Bohužel, ve 28. minutě musel odstoupit náš Mošna pro zranění, nahradil ho Pavlata. Jihočeši se v této fázi třikrát ocitli v ofsajdu, což bylo to jediné, čím o sobě dávali vědět. Ovšem ve 39. minutě, po naší nedůrazné a nepřesné rozehrávce, se najednou ocitli dva neobsazení hostující útočníci před gólmanem Jungrem, ten ale vše vyřešil včasným vyběhnutím. Za minutu se na druhé straně střelecky prosadil Zahálka, pálil z odraženého míče a brankář Mareš si na balon sáhl, ale vytlačit mimo tyče ho nesvedl – 3:0. Poslední nadějnou situaci měli v první půli hosté, přímý kop rozehráli Berešík s Březinou, Táborští si ale všechno pokazili sami útočným faulem.

Hned po pauze hlavičkoval přesně do sítě Pavlata, ale ani jeho gól neplatil – zase pro faul. Hned nato z Martinicovy přihrávky těžil Zahálka, ve vápně udělal kličku doleva a pálil – bohužel vedle šibenice. To by byl televizní gól! Vzápětí střílel ze Zahálkovy nahrávky Martinic, jenže taky minul branku. Jihočeši byli pod stálým tlakem, který vyvrcholil v 53. minutě střelou Zahálky přesně k tyči – 4:0. „Zahy“ tak dovršil hattrick.

A mohlo být pro Jihočechy ještě hůř, když Martinic našel vpravo ve vápně zcela nekrytého Štefana, toho však vychytal znamenitým „házenkářským“ rozštěpem gólman Mareš. Postupem času náš nápor slábl, střídající hráči neudrželi nasazené tempo hry a Táborští se začali konečně fotbalově probouzet. V 61. minutě musel Jungr vyrážet tvrdou střelu Březiny z přímého kopu. Potom jsme měli výhodu přímého kopu dvakrát my, ale ani Čácha, ani střídající Panýrek z této výhody nic nevytěžili. Pěknou akci předvedla Admira dvacet minut před koncem, centr Panýrka zprava našel hlavičku střídajícího Turáka, který ale míč poslal nad břevno. Neujala se ani střela Čáchy po přímém kopu Kureka. Čtvrthodinu před koncem se o svou šanci přihlásili Jihočeši, únik Kubína po levém křídle přinesl přihrávku do nadějné pozice Postřihačovi. Ten ale pouze pozdravil fotbalového pánaboha nahoře na obláčku.

Naši skalní se v té době hlasitě dožadovali pátého gólu skandováním „bůra, bůra“… Deset minut před konečným hvizdem sudího Šoba obral Čácha o míč hostujícího Berešíka, přihrál do nadějné pozice Turákovi, který ale divákům nevyhověl. Svým nevalným zakončením směrem k nebi směle konkuroval Jihočechovi Postřihačovi… Nakonec pátý gól skutečně přišel, jenže do jiné branky, než si skalní a všichni ostatní admiráci přáli. V 85. minutě se postavil k trestnému kopu táborský Březina. Bombou, která se odrazila od břevna za Jungrova záda, sebral našemu brankáři (tu střelu měl chytat) vidinu druhé nuly za sebou – 4:1.

Tato výhra nás posunuje v tabulce zatím na 2. místo, o které se dělíme s Tachovem, který má rovněž 7 bodů a skóre 6:2.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny a autora hattricku Štěpána Zahálky.

Admira: Jungr – Čížek, Komínek, Vosický, Hájek – Martinic (58. Sázel) – Štefan (65. Turák), Čácha, Zahálka (58. Panýrek), Kurek (82. Pelikán) – Mošna (28. Pavlata).

Branky: 3. Zahálka – 1:0, 22. Kurek – 2:0, 40. Zahálka – 3:0, 53. Zahálka – 4:0, 85. Březina – 4:1.

ŽK: 1:1 (Čácha – Radosta), hráno oboustranně slušně

Rozhodčí: Šob – Svoboda, Klečka

Sledovalo 140 diváků. Je to málo, ale velkou konkurencí nám bylo derby Meteor – Motorlet hrané v sousední Libni ve stejném čase.

4 – Zahálka (3 doma + 1 venku)

1 - Mošna (1 + 0), Kurek (1 + 0).

Příště: Admira – FK Hořovicko, neděle 2. září, výkop 10.15 hodin

20.8.2018

Z Klatov důležité tři body, ale byly to nervy…
SK Klatovy 1898 – FK Admira Praha 0:1 (0:1)

Vyhrát dvakrát po sobě doma, to bývá zpravidla hodně těžká šichta. Klatovští v premiéře nového divizního ročníku přehráli hladce nováčka FC MAS Táborsko B 4:1 (v týdnu pak vypadli z MOL Cupu po těsné prohře s druholigovým A-týmem stejného klubu). Další bodový zisk jsme ovšem hodně důrazně hrajícím Západočechům nedovolili a odvezli jsme si do Kobylis velmi cennou výhru. Byť „pouze“ 0:1.

Utkání pro náš klubový web zhodnotil manažer a sekretář FK Admira Jaroslav Moudrý, který v něm působil jako vedoucí našeho mužstva: „V první půli jsme byli znatelně lepší, domácí jsme přehrávali a i sami Klatovští říkali, že jsme docela klidně mohli vést 0:3. V samém závěru první půle Čácha v hloubi hřiště převzal míč a krásným, dlouhým pasem vybídl ke skórování Zahálku. Ten přehodil domácího gólmana Rojíka a vedli jsme konečně 0:1. Po přestávce už byla hra vcelku vyrovnaná a Klatovští hrozili nebezpečnými útoky až do posledního hvizdu rozhodčího. Byly to opravdu nervy, ale zaplať bůh, vezeme tři body.“

Utkání za Admiru odehráli: Jungr – Sázel (61. Štefan), Komínek, Martinic, Čácha (72. Panýrek), Mošna, Vosický, Kurek (82. Turák), Čížek, Zahálka, Horák.

Branka: 45. Zahálka

ŽK: 4:1

Rozhodčí: Štefan – Machýček, Vyhnanovský

Sledovalo 180 diváků

1 – Zahálka (0 doma + 1 venku), Mošna (1 doma + 0 venku)

Příště: Admira – FC MAS Táborsko B, nováčka Divize A přivítáme tradičně v neděli 26. srpna od 10.15. Rezervě druholigového Táborska vstup do soutěže vůbec nevyšel, prohrála 1:4 v Klatovech a 0:5 doma s Čížovou. Věřme, že se nechytne právě v Kobylisích…

15.8.2018

Třetiligoví cábelíci pohořeli, do 2. kola postupujeme my!
MOL CUP: FK Admira Praha - FK Králův Dvůr 1:0 (0:0)

Po výhře 4:0 v Březové, díky které jsme postoupili z předkola MOL Cupu, nás čekal na našem stadionu třetiligový FK Králův Dvůr. Přijel kompletní, určitě chtěl vyhrát a postoupit. Ale pohořel!
Admira odvedla bojovný výkon, byla nebezpečnější v útoku a dokázala vstřelit gól. To se Středočechům nepodařilo, protože vlastně žádnou gólovou šanci neměli. A to zásluhou naší obrany, když hlavně stopeři Komínek s Vosickým neudělali za celou dobu jedinou chybičku.
Naproti tomu admiráci byli v útočení nebezpečnější. V nadějných situacích se ocitli dvakrát Martinic, dvakrát Horák, tvrdě - ale nad - vystřelil Čácha. Až v 75. minutě zahrál Horák zprava roh a Mošna hlavou málem trhal síť za gólmanem hostí Krčkem.
Zbytek zápasu jsme odehráli mazácky a nedovolili jsme cábelíkům ani ohrozit spolehlivě chytajícího Jungra v naší brance.

Trenér Admiry František Peřina viděl zápas takto: "Utkali jsme se s kvalitním soupeřem hrajícím o třídu výše, kvalita byla patrná u většiny hráčů Králova Dvora. Naši hráči plnili perfektně pokyny, které dostali, získávali jsme většinu míčů. V první půli soupeř hrozil nebezpečnými náběhy za obranu. Ve druhé půli jsem poslal na hřiště dva vysoké hráče Pavlatu a Sázela, abychom získali výškovou převahu, a čekali jsme na standardku. Ta přišla čtvrt hodiny před koncem. Poslal jsem Horáka kopnout roh a Mošna z jeho centru vstřelil hlavou vítězný gól. Pak už jsme výhru 1:0 ubojovali."

Branka: 75. Mošna.
ŽK: 2:4

Admira: Jungr - Čížek, Komínek, Vosický, Horák - Martinic - Kurek, Čácha, Štefan (60. Sázel), Panýrek (46. Pavlata) - Mošna (84. Turák).

Rozhodčí: Cihlář - Švorc, Maiello.

Přihlíželo 110 spokojených diváků.

Soupeře do 2. kola nám určí los koncem srpna.

13.8.2018

V premiéře nové sezóny jen jeden bod z derby
FK Admira – SK Aritma 1:1 (0:1), pk 3:4

Úvodní kolo Divize A jsme sehráli se stejným soupeřem z Vokovic, se kterým jsme svedli boj o první body i před dvěma lety. A nejhezčí vzpomínku na to nemá hned čtveřice hráčů, která nastoupila jak minulou neděli, tak před dvěma lety: Martinic, Michálek, Mošna a Zahálka. Tito hráči totiž byli u domácí prohry 0:2 a tudíž u nepovedeného vstupu do sezóny.

Úvod zápasu byl rozháraný z obou dvou stran. Nicméně do první větší šance se dostal náš Mošna, žel v příležitosti překopl branku. A tak se úvodní branky dočkali hosté, a nutno říci, že přišla z ničeho nic! V 19. minutě hosté drželi míč v obraně, přišel dlouhý pas, který prošel za naši defenzívu a Baran šel sám na vyběhnuvšího brankáře Jungra, kterého dokázal přehodit. Ostatní jen sledovali, jak míč skáče do odkryté branky - 0:1. Inkasovaný gól byl studenou sprchou a admirákům řádně trvalo, než se z ní oklepali. Ve 31. minutě se do slibné šance dostal Panýrek, který se prosmýkl kolem beků, dokonce i obešel brankáře! Nicméně se touto kličkou dostal do velkého úhlu, ze kterého se mu nepovedlo trefit branku přesně. O pár minut později se po dlouhém výkopu Jungra dostávali naši hráči do brejku, který vedl po lajně do otevřené obrany Mošna. Situaci vyřešil dobře, míč posunul na Zahálku, který však útok zpomalil a jeho následná střela šla hodně nad. Vokovičtí již do konce poločasu nic nepředvedli, stejně tak černobílí, a proto mužstva odcházela do kabin za stavu 0:1.

Do druhé půle jsme vstoupili nadějně. Hned dvě minuty po výkopu jsme se natlačili do příležitosti, ve které Mošnu zblízka vychytal brankář Stareček, a finální dorážka skončila těsně vedle branky Aritmy. Jak tato šance dávala věštit snahu o vyrovnání, tak události dalších minut měly tuto snahu omráčit. Zahálka se totiž v 50. minutě nechal po druhé ŽK vyloučit a naše mužstvo tedy bylo nuceno dohrát zápas v deseti lidech. Kdo však čekal nátlak a převahu Aritmy, tak se hrubě mýlil. Hosté byli zalezlí a bezbranní. Domácí hráči si toho všimli a šli za vyrovnáním. V 55. minutě to z dálky zkoušel Panýrek, jehož rána skončila metr nad břevnem. O deset minut později míchal obráncům hlavu střídající Pavlata, jenž našel ve vápně Michálka, kterému sebral gólovou radost brankář Stareček. Následnou dorážku napálil Mošna pouze do obránce a druhou příležitostí pohrdl Michálek, jehož hlavička skončila nad brankou. V 70. minutě se poprvé rozvlnila síť za brankářem Aritmy, bohužel však pro naše barvy šlo o branku z ofsajdu. Martinic totiž po rohu našel Horáka stojícího za posledním bekem a jeho následná střela tedy nemohla být jako gól uznaná. Čas na vyrovnání se krátil, stejně tak postupně ubývalo našich šancí. Martinic se po průniku opřel z 20 metrů do míče, ale jeho pokus skončil nad. Poté se v poslední desetiminutovce ozvala také Aritma. Nejdříve v 82. minutě hostující útočník střílel mimo, o minutu později si vlastní tyč nastřelil Martinic. Když už to vypadalo zle nedobře, přišla v 87. minutě spása. Navrátilec z angažmá v Německu Kurek vyslal do vápna centr, po kterém došlo ve vápně k nepřehlednému závaru. Míč se zásluhou Pavlaty dostal k Mošnovi a náš nejlepší střelec loňské sezóny dokázal míč usměrnit do sítě - 1:1. Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu, ve kterém jsme byli méně úspěšným týmem. Nejdříve Horák s Kurekem proměnili, stejně jako protivníci z Aritmy. Následně však Pavlata se Sázelem nedali, a jelikož dva vokovičtí střelci úspěšní byli, Mošnou proměněná poslední penalta již neměla vliv na to, že bonusový bod putoval s Aritmou směrem na Prahu 6.

Škoda, horším týmem jsme určitě nebyli. A to i přes fakt, že jsme čtyřicet minut hráli v deseti.

O.CH

Branky: 87´ Mošna – 19´ Baran.

Penalty: Ano: Horák, Kurek, Mošna. Ne: Pavlata, Sázel.

Admira: Jungr – Horák, Martinic, Sázel, Čížek (80. Vosický) – Štefan (59. Michálek), Kurek, Zahálka, Čácha (89. Turák), Panýrek (59. Pavlata) - Mošna.

Rozhodčí: Šimeček – Plzák, Nedvěd

ŽK: 5:6

ČK: 1:0 (50. Zahálka po druhé ŽK)

Přihlíželo 225 diváků

Hodnocení trenéra Františka Peřiny .

1 – Mošna (1 doma + 0 venku)

Penalty – vždy pět kopů na každé straně!

Rozhodnutí Řídící komise soutěží v Čechách: po nerozhodném výsledku následují – jako dosud – penalty, přesněji kopy z pokutové značky. Jejich výsledky ovšem budou nově přesně evidovány a brány jako pomocné kritérium při určování konečného pořadí v tabulce. Proto, aby měly všechny týmy stejné podmínky, musí se na každé straně zahrát vždy 5 kopů, i kdyby už třeba po třetí sérii bylo rozhodnuto. Pokud nebude rozhodnuto po zahrání dvakrát pěti kopů, pokračuje rozstřel vždy po jednom kopu do rozhodnutí.

5.8.2018

Předkolo MOL Cupu: Jdeme dál, čekají nás „cábelíci“
FK Olympie Březová – FK Admira Praha 0:4 (0:0)

V Březové na Sokolovsku nás v předkole MOL Cupu čekala domácí divizní Olympie, která úzce spolupracuje s druholigovým Baníkem Sokolov. Sokolovského trenéra, internacionála Pavla Horvátha, jsme se ale v utkání na hřišti nedočkali, nebyl ani mezi náhradníky.

Utkání se nám vydařilo, vysoko jsme vyhráli a jdeme do dalšího, nyní tedy 1. kola MOL Cupu. Čeká nás 15. srpna na našem hřišti mač s třetiligovým Královým Dvorem.

Trenér František Peřina zápas zhodnotil takto: „Příjemný výjezd na západ Čech, dobrá hra, postup a dobrá generálka na divizní derby s Aritmou. V první půli chytil Cingel nebezpečný brejk domácích, v jejichž dresu jsem viděl čtyři opravdu dobré fotbalisty. Pak Mošnovi lapil domácí gólman špatně kopnutou penaltu za faul na Štefana. Po přestávce jsme ovládli hru, připravili jsme několik závarů před domácí brankou, stříleli jsme krásné góly. Dvacet minut před koncem došly Březové síly, hlavně proto, že v průměru váží jeho hráči asi o pět kilo víc než naši. Pak už to byla naše jasná záležitost.“

Admira: Cingel – Martinic, Sázel (80. Komínek), Mošna (73. Pavlata), Čácha, Majer (77. Hájek), Panýrek (46. Michálek), Kurek, Zahálka, Štefan (66. Čížek), Horák.

Branky: 51. Horák, 60. Mošna, 77. Michálek, 88. Kurek.